Big Blue z.s.

f

TAK TO JSME MY

 

Luďa - instruktor PADI MSDT 281972

K potápění mě přivedl kamarád v roce 2003, kdy jsem začal navštěvovat kurz PADI OWD a stal se ze mě začátečník s novým pohledem na svět i na ten nepoznaný podvodní. Začátkem roku 2004 jsem si základní kurz dokončil na otevřené vodě a ihned jsem začal pracovat na dalším kroku PADI AOWD, jako druhý stupeň v potápění s možností větší hloubky a více zážitků. Poté bylo nutno vyzkoušet dýchání obohaceného kyslíku -  PADI ENRICHED AIR DIVER. Tyto jsem dokončil v roce 2004.

Z počátku pro mě bylo potápění objevení něčeho nového a neznámého a to mě drží dodnes. Stále je co objevovat v hlubinách naší stále nepoznané planety. Začal jsem cestovat za potápěním a přišli i vzdálenější lokality. Maledivy, Thajsko, Indonesie, Filipiny, Sulawesi, Kuba, Mexiko a taky střední amerika - Belize, kde jsme s manželkou na chvilku i zůstali a plně hltali krásy druhého největšího bariérového rífu na světě.

V průběhu přibývajících ponorů jsem si vybudoval patřičné návyky a začal jsem se při ponorech cítit mnohem víc pohodlněji a jistěji. Od roku 2004  jsem potápěl a cestoval a potápěl a cestoval na mnoha různých lokalitách, zkoušel jsem nové dovednosti, jako je fotografování fauny i flory, průzkum vraků a jeskyní...........

 

S přibývajícími potápěčskými přáteli a hlavně získáváním nových zkušeností jsem se rozhodl pro další potápěčský postup. Následoval kurz EFR a RESCUE DIVER. V roce 2010 jsem se rozhodl pro profesionální postup na pozici DIVEMASTER a INSTRUCTOR ERF. V roce 2011 jsem úspěšně dokončil instruktorský kurz IDC zakončený zkouškami IE. Po úspěšném zakončení zkoušek jsem získal certifikaci OWSI -Open Water Scuba Instructor.Poté následovali instruktorské specializace Enriched Air Instructor,Digital Underwater Photography Instructor,Peak Performance Buoyancy Instructor,Project Aware Instructor,AWARE Coral Reef Conservation Sp Instructor,Care for Children w/AED Instructor. V současné době jsem na pozici MSDT - Master Scuba Diver Trainer. Moje profi PADI registrace je 281972.

 

V současné době se věnuji výuce potápění, cestováním za potápěním s přáteli a členy našeho klubu a neposlední řadě se v sezoně věnuji naší řecké potapěčské základně.

Kontakt: tel. 00420 602 325 369

 

Petr - Divemaster PADI

V roce 2011 jsem se poprvé nadechl pod vodou a hned zjistil, že budu asi ryba. Po OWD kurzu už to bylo jasný. Rok na to následovalo AOWD a ENRICHED AIR DIVER. Krása podmořského života, naprostá svoboda pohybu a nepřítomnost pozemských problémů pod vodou mě dostaly a věděl jsem, že to bude láska na celý život. Rok 2013 byl pokračováním mé cesty. Následoval kurz EFR a RESCUE DIVER a v roce 2014 posun na profesionální dráhu jako DIVEMASTER. A to je vše.?

 

Nick - Divemaster PADI

Moje záliba v potápění začala v roce 2013, kdy jsem potkal Big Blue v Řecku při otevření základny. V té době jsem byl již na urovni PADI AOWD a věděl jsem že se chci potápět jako profík a pomáhat lidem přiblížit potápění co to jen půjde.  Začal jsem pracovat na své kariéře a následovali návazné kurzy až do pozice Divemaster. Dnes se účastním hlavně potápění na domovské základně Big Blue v Galaxidi - Řecko. Budu moc rád jestliže Vás kohokoli potkám a dáme nějaký ten společný ponůrek :-)

Big Blue z.s. | Na Spravedlnosti 2772, Rakovník 26901

info@potapko-instruktor.cz | +420 602 325 369

facebook:   bigblue z.s.